Už jsme doma – Pět ran do čepice na vinylu

Pražský experimental-punk Už jme doma v r. 2019 překvapivě nahrál desku (nejen) pro děti. Spolupracoval na ní s divadelním souborem Buchty a loutky a ústředním motivem byly písně z večerníčku Krysáci. No, a nyní deska vychází (jak jinak než) na vinylu, a to u PHR.

Dále oficiální text vydavatele:

Mohou pankáči natočit desku dětských písniček? Odpověď na tuto otázku přinesli Už Jsme Doma na albu Pět ran do čepice. Nahrávka vznikla ve spolupráci s divadelníky ze souboru Buchty a loutky a přináší 13 skladeb. Písničky tematicky vychází z úspěšného večerníčku Krysáci a rozvíjí v sobě původní večerníčkové příběhy.

Tradiční projev a energie Už Jsme Doma se na albu mísí s dětským pohledem na svět. Písničky jsou ve výsledku veselé i poučné, ale rozhodně ne hloupé (jak někdy tvorba pro děti bývá). Tato nahrávka bude bavit nejen děti, ale i jejich rodiče.

Nahrávka nyní díky PHR Records vychází ve vinylové podobě. Monstrózní dílo se sedm milimetrů tlustým hřbetem obsahuje i masivní přílohu. Tou jsou booklety o celkovém rozsahu 80 stran obsahující vedle textů v češtině, angličtině, polštině, francouzštině a norštině i noty přičemž každý má svou unikátní grafickou podobu.

Ještě bych dodal, že původní CD (2019) je k dostání cca za 250 Kč, nově vydávaný vinyl za 450 Kč a veškerá texty, ukázky a dokonce i noty naleznete na stránkách UJD.

You may also like...

0 0 hlasy
Ohodnoť novinku! (Ne článek.)
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře