Filmy a dokumenty – SKA a reggae

  Do této kategorie spadají všechny filmy a dokumenty, které se zaměřují na SKA a reggae, ať už jako žánru, nebo na jednotlivé skupiny a osobnosti.


Název: BOB MARLEY: His Journey / ?Cesta Boba Marleyho?
Žánr: dokument
Země: ?USA?
Rok: 2003
Stopáž: 56 min
Produkce: GMVS Ltd.
Jazyk: v originále anglický, dostupný i v českém jazyce
Režie: Ray Santilli
Hrají: Bob Marley, Ziggy Marley (syn), Cedella Booker (matka), „Stico“ (kamarád), Patrick Nelson (kamarád), Dennis Bovell (kamarád), Bunny Melody (kamarád), Tony Calder (manažer), Chris Blackwell (producent), Edward Seaga (dřívější premiér Jamajky), aj.
Popis:    Dokumentů o zakladateli reggae Bobu Merleym se natočilo nespočet, ale podíváte-li se na obsazení (výše), zjistíte, že tenhle je přecejen něčím výjimečný. Kromě jeho manželky v něm totiž vystupuje snad celá jeho žijící rodina a řada blízkých. Není to tedy jen další z dokumentů, které sbírají informace z druhé-třetí ruky ve snaze vydělat na smrti slavné osobnosti. Dozvíte se řadu věcí z jeho dětství, mládí, dospělosti i z období jeho smrti. Zavítáte také na místa, kde se narodil, bydlel a koncertoval. Dokument je navíc doplněn o dobové filmové ukázky a rozhovory se samotným Bobem a nechybí ani ukázky jeho hudby. Problém ovšem je, najít o něm více informací – IMDB i ČFDB se tváří, že ho neznají, na druhé straně se dá najít několik dokumentů, které mají jiný název, ale v ostatních aspektech se s tímto shodují, nebo mají stejný název, ale jiný rok vydání. U nás koluje na internetu pod názvem Cesta Boba Marleyho, pod kterým jej (nejspíše) vysílal i český kanál Viasat History, otázkou ovšem je, zda je to skutečně oficiální překlad pro ČR.
ČSFD: — (v době psaní článku)
IMDB: — (v době psaní článku)
Punkhudba: 7,5 z 10