Skupiny – Kontrast

Kontrast

Sázím svůj krk na to, že sůl je nad zlato a že spousta z vás na to souhlas mi dá. Rád se však přesvědčím,jen zkončím s tou řečí, že nikdo z nás se tak nezachová!

   Kapela Kontrast je jedna z těch nemnoha zástupců Oi! u nás, která se dokázala dostat do širšího povědomí a udržet se v něm, alespoň na Moravě, odkud také pochází. A to vše i přes to, že vydala jen jediné album (přesněji kazetu) s ne moc originálním názvem KONTRAST 1998.
   Kluci hráli líbivý O! rock’n‘roll, trošičku šmrnclý hospodou, dá-li se to tak říci :). Na mušku si brali, jako většina podobných skupin politiku, nedostatek vlastenectví (v tom původním slova smyslu – žádný neonacismus), alkohol, bratrství apod. Ale v řadě textů narazíte i na smysl pro humor.
Skupinu tvořili čtyři členové – Robert Trunečka (zpěv a kytara), Drahomír Trunečka (zpěv, kytara), Pavel Doležel (baskytara) a Břetislav Štěpánek (bicí), přičemž texty jsou především zásluhou dvou prvně jmenovaných členů…
   Hudba je opravdu vydařená a texty mají také co říci, takže myslím, že nikomu neuškodí si je poslechnout i po letech, nicméně nikde na internetu jsem o ní při psaní tohoto článku nenašel ani řádek… ale dnes už se to zlepšuje a na Youtube se dá seskládat snad i celé album.
Jak jsem psal, skupina už dlouho neexistuje, což je škoda, něco takového u nás dlouhodobě chybí a po letech určitě mohli přitvrdit a podobat se svým slovenským kolegům. Na druhou stranu, část kapely se přetvořila v dnes mnohem známější (a hlavně punkovou) kapelu Punk Floid.    Kluci se ale k předešlému projektu nějak nehlásí, byť si od něj půjčili v začátcích i některé melodie (např. píseň Narvaní II z alba A tak my si tady žijeme je jen přetextovaná verze Nalití).

ALBA
  • Kontrast 1998 (1998)
3 1 hlas
Ohodnoť skupinu! (Ne článek.)
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře