Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Plaexis 40 let

8 února @ 20:00 - 23:59

390Kč – 490Kč
PLEXIS 40 let
Vzpomínka na „Mucha“ Petra Hoška
V lednu 2024 to bude rok, co Petr Hošek alias Mucho není mezi námi. Rok 2024 je také ve znamení výročí 40 let Plexis a 8. 2. 2024 by Petr Hošek oslavil 57 let. A právě v tento večer 8. 2. 2024 se již zmíněný koncert bude odehrávat v Lucerna Music Baru.
Celý koncept a dramaturgie bude hlavně o mejdanu a vzpomínkách na Petra Hoška a Plexis. S myšlenkou uskutečnit vzpomínkový koncert přišel Dušan Lébl a Martin Švec za Matyášem Rejtharem, který oslovil filmového producenta Petra Kozu. Přidala se též dlouholetá kamarádka Petra Markéta Kordová. Ti se spojili s maminkou Petra Hoška Hedou Hoškovou. Ta souhlasila s myšlenkou i dramaturgií koncertu.
Koncert se odehraje v sestavě (Dušan Lébl (kytara), Martin Švec (bicí), Eda Frohlich (basa)). Tedy sestava, která s Petrem hrála nejdéle. Mezi potvrzenými hosty, kteří jsou úzce spjati s kapelou Plexis, svojí účast přislíbili: Petr „Hraboš“ Hrabalík, Jarda Stuchlý, Honza Haubert, Honza „Skleník“ Sklenář, Zdeněk Růžička, Jaromír „Jerry“ Machek, Zdeněk „Zdenál“Petr, David Koller, Jitka Asterová, Filip Kolací, Johny Jukl, Míra Imrich, Kryštof Michal, Petr Rudee Adamík.
Všichni hosté odzpívají nebo odehrají minimálně jednu písničku od Plexis.
Koncert je svou koncepcí určen pro všechny hudební fanoušky a bude v přirozeném duchu tak, jak by na to šel Petr, protože Petr byl nejen punkáč, ale také DJ a měl smysl pro humor. Vzhledem k tomu, že celá tahle akce bude ojedinělá a nebude se opakovat, budeme celý koncert zaznamenávat na více kamer, a v jednání je též Česká televize (potvrdí během listopadu). V rámci koncertu bude využito i hodně archivních materiálů propojených s LIGHT/VIDEO show. Režisérem záznamu koncertu bude zkušený Michal Baumbruck.
Celý koncert se bude odehrávat v duchu Mexického svátku „Dia de los muertos“.
Proč právě tak? Protože Petr miloval Mexiko a vše, co je s ním spojené, ale hlavně je tento svátek radostná oslava a vzpomínka na zemřelé. Oslava živých, že se znovu setkají šťastně a radostně s mrtvými, které měli rádi.
„Bude se vzpomínat na PLEXIS a hlavně na Petra Hoška (Mucho), který byl hlavním článkem celé kapely a bez něhož by PLEXIS neexistovali. V tento ojedinělý večer můžeme PLEXIS oživit. Uděláme to radostně a zavzpomínáme s pomocí přátel“, dodává Matyáš Rejthar.
Koncert se koná ve čtvrtek 8. února v pražském Lucerna Music Baru.
Kapela odehraje dalších 5 vybraných letních festivalů pod názvem PLEXISovjanka v sestavě Dušan Lébl, Martin Švec, Eda Fröhlich a jako speciální host Petr „Rudee“ Adamík.
PLEXIS 40let – vzpomínka na Petra Hoška
Datum: 8. 2. 2024
Místo: Lucerna Music Bar v Praze
Cena vstupenek: 390 Kč v předprodeji / 490 Kč na místě
Pořadatelé koncertu: Matyáš Rejthar a Petr Koza

Podrobnosti

Datum:
8 února
Čas:
20:00 - 23:59
Cena:
390Kč – 490Kč
Štítky Akce:
, , ,

Místo konání

Praha (MC Lucerna)
Vodičkova 36
Praha, Hlavní město Praha 11000
+ Google Mapa
View Místo konání Website