Skupiny – Volant

Volant

Na malým městě zastavil vlak, přijel jsi přesně, už je to tak. Nakládá svědomí za deset padesát, ruce to nebolí, nebudu vzdorovat. A tak jsem zkusil jenom tipovat, co si tak nechat a co klidně dát a kolik sebe můžu, můžu rozprodat, abych mohl ještě, ještě rovně stát.

   Volant je punk-rocková skupina s velice melodickými písněmi. Pochází z Pardubic a kořínky sahají až do r. 1992 na tamější gymnázium.
Skupina chvíli zkouší bez názvu, pak se pojmenuje Z plezíru a první vystoupení si střihne, jak jinak, na maturitním plese. Chytlavá píseň Sněženky a bledule se poměrně rychle ujme a zařadí mezi hity kapely. První samostatné vystoupení se koná až 5.4.1993 v Rosicích nad Labem a je kupodivu beznadějně vyprodáno (údajně 500 lidí). Na dalším maturitním plese, v r. 1994, si dokonce kluci zahrají s Ivanem Hlasem, kde se také poprvé prezentují jako Volant. V následujících letech vystupuje spíše sporadicky a složení se navíc dramaticky mění. Nakonec se ustálí a Volant po dlouhých letech vydává své první album Volant 1 (1997). Pak už následují alba v průměru každé 3 roky, a to až do r. 2012, kdy nastává dlouhá přestávka v natáčení (korm minisinglu). Koncertovat však nepřestává.
   Současnou sestavu tvoří: šéf, zpěvák, manažer atd. je Pavel „Milich“ Milichovský, basák je Honza „Hanzi/Hlubočák“ Hlubocký, saxofonista a příležitostný zpěvák Zdenda Mašek a nakonec Vašek Novotný a Zbyněk Bosák. Hostujícími zpěvačkami bývaly Veronika a Mel C (ex Spice Girls :)).
   Dříve skupina mívala na svých stránkách zdarma k poslechu/stažení všechny 3 svá první alba, teď je tam je Paramo, Semtín, Pervitin, ale z těch tří je stejně nej, takže jste o nic nepřišli. Dnes skupina víc koncertuje, než nahrává.

ALBA

  • Volant 1. (1997) 
  • HChKRDTN (1999)
  • Paramo, Semtín, Pervitín (2002)
  • Točte se punkáčové (2005)
  • Hogo pogo (2009)
  • (s)HITS (2012)
  • Nééé 5tku nééééé (5ti písňový singl) (2015)
0 0 hlasy
Ohodnoť skupinu! (Ne článek.)
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře