Skupiny – Malomocnost prázdnoty

Malomocnost prázdnoty

Koukni se kolem sebe očima svejma, co je to kolem tebe, čí smrad a špína? Šlapeš dál do hoven, čí je to vina? Tobě snad nedojde, že nejde žít mezi nima.

   Malomocnost prázdnoty je dnes už jednou z legend českého punk-rocku. Skupina pochází z Mostu, kde se r. 1995 zformovala v sestavě Zvíře – kytara, Kouba – basa, Pisky – bicí a Filda – zpěv.
   V tomto složení také záhy koncertuje a vydává první demo, Zkurvenou generaci (1996). Prodá se však údajně jen 5 kazet. Ten samý rok nahrazuje dosavadního basáka Peprník a přichází na svět Pátek třináctýho. Po menší pauze zapříčiněné zraněním kytaristy skupina konečně vydává debutové album Přestaň věřit a stává se známou prakticky po celé republice, ale i v zahraničí (především SR a Polsko).
   Na jaře r. 1998 odchází Peprník a kapela se na delší dobu rozpadá. Ještě v roce 2003 se dává dohromady a absolvuje tour po ČR, ovšem již bez bubeníka, a 12.9. hraje MP ,,naposledy“ v Praze ve Vagónu. Od té doby se ovšem naštěstí několikrát ročně sejde, aby se objevila na větších festivalech. Část členů také chvíli vystupovala v projektu s názvem Spínací špendlík, který si získal také poměrně slušnou reputaci na zdejší scéně, dnes už ale nevystupuje.
   Jejich hudba je klasicky punková – jednoduchá, líbivá a nebojí se experimentovat (menší sóla, objevuje se i klasická kytara místo elektrické atd…). Zásadní postavení v jejich tvorbě má i basová kytara, která se oprostila z klasického doprodu el. kytary a dostává se tak do popředí (viz skladba Človíček). Ani texty nezapřou punkové naladění – nesouhlas s válkami (Maruška), fašismem (Fuck šos), konformismem (Vypad bych), objevují se i písně proti disku (Diskofilie)… Asi proto je to také jedna z nejvyhledávanějších punkových skupin u nás.
   Pamatuji doby, když začínaly tyto stránky (cca rok 2002-2003), kdy se o kapele vědělo zejména předáváním kazety s nahrávkou Přestaň věřit z ruky do ruky. Doba se změnila a dnes není problém na Youtube poslechnou snad všechny písně. Poslední známé složení kapely je: zpěv: Filda, bicí: Šípus, basa: Pepr a kytara: Zvíře.

ALBA

  • Zkurvená generace (live 1996)
  • Pátek třináctýho (1996)
  • Přestaň věřit (1997)
  • Děti země (1998)
  • Petroleus Mostensis (2015)
  • Petroleus Mostensis – Editus Vinylis (2017)
5 1 hlas
Ohodnoť skupinu! (Ne článek.)
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře