Zvlášňý škola

 •    Kdo by neznal, dnes už prakticky jednu z legendárních punk-rockovách skupin......... Zvlášný školu ? Osazenstvo se kapku změnilo od roku 1992, kdy skupina 5. ledna vznikla, ale hudba zase tak moc ne. (Nejnovější alba nemám - nějak jsem je nesehnal a nejsou nejlevnější, tak nevím, jak je to tam). Každopádně je škoda, že v dnešní sestavě chybí akordeon (nahrazen klávesovými nástroji). Akordeon, dle mě, byl dlouhá léta předností Zvlášný školy a odlišoval ji od ostatních kapel... Jinak se to nijak dramaticky nezměnilo.
     Aktuální sestavu tvoří: Jiří "Go" Mezník – basa, Tomáš Linkeš – zpěv, Ota Královec – bicí, Míra Hranáč – kytara, zpěv, Michal "Miki" Foist - klávesové nástroje, zpěv a Milan Černaj - kytara... Skupina vydala 6 alb a myslím, že se na tomhle čísle určitě nezastaví. Je dobře, že, pánové prominou, i když nejsou nejmladší, dělají tuhle hudbu... No, co dodat?
     Snad jen, že pár klipů jste mohli vidět v dřívější době v televizi (např. Karkulku), a že aktuální koncerty, a nejen to, najdete na jejich oficiálních stránkách (viz odkaz výše), ale Moraváky asi zklamu, protože většina je v Čechách, bohužel...

  ALBA
  Na české záchytce 1 (1993)
  Na eskymáckým pohřbu 3 (1995)
  Z kola ven (1997)
  Modrobílá (1998)
  Správná pětka (2000)
  Desítka (2002)
  Modrobílá 2003
  Do roka a do dna (2004)

  Zpět na skupiny