Pazi snajper

 •    Tato nepříliš známá skupina je asi pro vás novým pojmem. Není divu, co jsem začal surfovat na internetu jsem na její jméno nikdy nenarazil a ani známé vyhledávače si s ním nevěděly příliš rady. To svědčí o tom, že Pazisnajpři (jak se jim někdy přezdívá) jsou zatím velkou neznámou, a tak trošku přiložme ruku k dílu a touto cestou jim pomohu trošku se prosadit. Však kromě jejich alba a nahrávky z koncertů ani já o nich moc věcí nevím.
     V sestavě se objevují dvě el. kytary, baskytara a samozřejmě bubny. To ale není vše, v písních zaslechneme, kromě mužského, i ženský hlas, takže tady máme další skupinu, která využívá lidský hlas naplno (snad alespoň jí to vydrží). Ale abych neodbyl nástrojovou část, musím pochválit jak kytary, tak bubeníka. Jsou dobře sladění, kytary našly "společnou řeč" a dobře se doprovázejí. I basová kytara získala prostor - často má v úvodu nebo uprostřed písní sólo, které jim dává jiný rozměr. No a nakonec i bubny si vydobyly prostor v písních a udávají jim přesný rytmus. Na el. kytary hrají Vagoš a Cowin, na bicí Slovča, na basu Tomynno, který i zpívá a s ním Sylva.
     Ve svých textech se často zabývají vztahem mezi člověkem a přírodou a vztahy lidí mezi sebou navzájem. Takže se setkáváme s odporem proti znečišťování životního prostředí, proti rasismu a většině -ismů vůbec. Je vidět, že skupina moc dobře ví, o čem zpívá a co píseň, to nějaké ponaučení. Kdo ji nikdy neslyšel, tak mohu jen doporučit, i když sehnat ji asi nebude snadnou záležitostí...

  ALBA
  Diktatura předsudků (2000)

  Zpět na skupiny