Kontrast

 •    Abych pravdu řekl, trošku jsem váhal, jestli sem tuhle skupinu dát či ne. Kontrast byla totiž skupina orientována, abych tak řekl, poněkud doprava. Nakonec jsem si ale řekl, že to tu trošku okořením a kromě všech těch punkových skupin přidám i nějakou tu skinheadskou - myslím tím opravdu skinheadskou, nikoli neonacistickou, rasistickou a nevím s čím vším je dnes (pravé) skinheadství ztotožňováno. Tolik slovo úvodem a pojďme ke skupině..
     Kapela pocházela z Moravy a hrála líbivý O!-rock, trošičku šmrnclý hospodou, dá-li se to tak říci :). Na mušku si brala politiku, zkaženost lidí a také nedostatek Čechů, tedy těch, kteří dokáží říci: ,,Jsem Čech a i když naše zemička není z největších, jsem na to hrdý." Opěvuje naopak např. alkohol a kamarádství...asi jako většina podobných skupin :).
  Skupinu tvořili čtyři chlapi - Robert Trunečka (zpěv a kytara), Drahomír Trunečka (zpěv, kytara), Pavel Doležel (baskytara) a Břetislav Štěpánek (bicí), přičemž texty jsou především zásluhou dvou prvně jmenovaných členů...
     Hudba je opravdu vydařená a texty mají také co říci, takže myslím, že nikomu neuškodí si je poslechnout, nicméně nikde na internetu jsem o ní při psaní tohoto článku nenašel ani řádek... ale dnes už se to zlepšuje a na Youtube se dá seskládat asi celé album.
  Jak jsem psal, skupina už dlouho neexistuje, což je trošku škoda. Na druhou stranu, část kapely se přetvořila v dnes mnohem známejší (a hlavně punkovou - nikoli Oi! !!) kapelu Punk Floid. Kluci se ale k předešlému projektu nějak nehlásí.

  ALBA
  KONTRAST 1998

  Zpět na skupiny