Jaksi Taksi

 •    V současné době jedna z nejznámějších punkrockových skupin u nás a na Slovensku - je to do jisté míry asi dáno tím, že skupina nezanevřela na naše dřívější spoluobčany a na každém svém dřívějším albu jim věnovala alespoň jednu písničku. To je v celku revoluční čin, protože si nemůžu vzpomenout, na žádnou jinou skupinu, která by to dělala. Tak či tak, je to od členů chytrý tah...
      Jaksi taksi tvoří trio pocházející Prahy. Za bubny sedí Aleš (Lozy), kterého si asi jen tak nespletete s jiným bubeníkem, protože zejména na albech "Na běžícím pásu" a "Uvěř a zaplať" udává přímo vražedné tempo. Dále je tu Radek, zvaný též (Bža Bža), rovněž "šílený" :) kytarista (také hlavně na minulých albech). Na a nakonec druhý Radek (Mr. Žantowský), také kytarista, ale basák a navíc ještě zpívá (občas jak jinak, než šíleně :). (Snad se za to hoši na mě nebudou zlobit - myslím to dobře :). Tuto skupinu si ale opravdu jen těžko spletete, i když mezi prvním a posledním albem je veliký rozdíl. Ten, kdo je poslouchal dříve by se asi divil (a naopak).
     Je vidět, že hoši vědí, kam šáhnout, a tak vzniká velice osobitá a líbivá hudba, kterou dokreslují (pravdivé) texty, až vám na koncertech pění krev v žilách a nejde jinak, než tancovat a pořádně si zařvat. Skupina se moc nepotrpí na metafory a ve svých textech říká vše naplno. Postupem času se "otrkává" a i texty přitvrzují, bohužel ale také komerční.
     Jaksi taksi mají na kontě osm povedených alb ( ?? , Málo krve, Hysterčák, Uvěř a zaplať, Na běžícím pásu, Live 2002,On-line a Všechno dobrý). Když říkám vydařených, tak vydařených, protože skupina ve svých raných letech trošičku předběhla dobu, a tak budete překvapeni kvalitou i té nejstarší desky. Inspiraci kapela hledá, jak jinak, než ve svém okolí - názvy Mc Hovnald's, EU, Globální, Tuneláři, On-line hovoří za vše... Jak je vidět, staví se rázně proti globalizaci a přílišnému pokroku, který nebere na nikoho ohledy (tedy ani na lidi).
     Myslím, že jsem už vše podstatné řekl. No snad ještě, pokud sháníte nějaké materiály, tak je na koncertech také najdete (trička cca 200 Kč a nášivky a placky 15 nebo 20 Kč), ale jelikož je to dnes už poměrně komerční skupina (což jí mnozí undergroundoví příznivci zazlívají), tak není problém alba apod. nalézt prakticky na kterérýchkoli větších hudebně distributorských stránkách.

  ALBA
  ??
  Málo krve
  Hysterčák
  Uvěř a zaplať
  Na běžícím pásu
  On-line(2000)
  Live 2002
  Všechno dobrý (2003)
  Zachovejte paniku (2005)
  Optimista (2008)
  Signál (2011)

  Zpět na skupiny