Houba rozhovor

 •    Houba je dnes už jedna z punkových stálic, a tak ji snad nemusím nijak široce představovat, nicméně alespoň pár základních informací se hodí vědět.
     Skupina pochází z "Ústí pod Labem", jak sama ráda prezentuje, a existuje od r. 1995 (nebo 1993), přijde nato. Berme za počátek vytvoření a nazkoušení prvních písniček, k čemuž došlo právě roku 1995 v garáži jednoho z členů. Ti jsou ve stávající Houbě čtyři - Michal Nosek (zpěv), Martin Nosek (basa, zpěv) - to jsou bráchové-, Jirka Brokl (kytara) a Petr Hrdlička (bicí). I když se jejich věkový průměr udávaný na oficiální stránce pohybuje vysoko nad hranicí průměrného věku člověka, vězte, že je to jedna z nejmladších skupin (věkově) u nás. To však nic nemění na tom, že se dokázala velice rychle prosadit a získat věrné fanoušky po celé naší republice.
     Skupina má na svědomí řadu alb a nejeden split s jinou skupinou (např. Houba/Leniwiec - Crazy Bros). Alba jsou to vcelku podařená. Mně osobně se ze starších líbí Pan Káč a ze současnějších Ať von zacvrč, hlavně zvukově je to celkem rozdíl.
     No, co jsem věděl, to jsem napsal a pokud toužíte po více informacích, pak celkem podrobnou historii najdete na výše zmiňovaných oficiálních stránkách. Alba a věci kolem Houby se dají celkem lehce sehnat (alespoň po internetu).
     V roce 2014 se kapela rozhodla dát si pauzu, naštěstí jí to dlouho nedalo a po 7 měsících začala opět koncertovat. Snad to klukům vydrží!

  ALBA
  Fičící pes (1997)
  Hnus fialovej (1997) text
  Pan Káč (1999) text
  Kuře punk-pao (2000) text
  Ať von zacvrč (2002) text
  10 let Ústí pod Labem (2005)
  U Šílena Nesersrny (2007)
  Houba2013 (2013) - minialbum

  Zpět na skupiny