HNF

 •    Hrdinové nové fronty jsou starší kapelou z Jihlavy, která vznikla v roce 1985 a svoji činnost ukončila po pár letech (1988), přesto je jednou z nejznámějších českoslovenkých punkových kapel, a to zejména díky bohaté diskografii. Také byli vyhlášeni objevem Rockfestu r. 1987. Jejich tvorba byla ke konci hodně ovlivněna gothic tématikou, což vyústilo v založení nové skupiny s názvem XIII. století, která ovšem nemá s punkem co dočinění.
     Skupinu tvořili: Petr Štěpán (zpěv a kytara), Leoš Kostelecký (basák, zpěv) a Pavel Štěpán (bubeník)... Tedy, jak vidíte, klasický základ punk-rockové skupiny - kytara, basovka, bubny.
  Nedostatkem jejich hudby však ani dnešní posluchač rozhodně trpět nebude, protože za dobu jejich krátkého působení vyšlo neuvěřitelných 10 více či méně oficiálních alb. Skupina se zaměřuje na typicky punková témata (zlo, ekologie, smrt, konzumní společnost atd...). Není tedy divu, že zůstává v oblibě a podvědomí lidí i po desítkách let.
      Konec kariéry nicméně provází i značné kontroverze, zejména ohledně posledního oficilního alba vydaného za fungování skupiny - Obyčejní hrdinové, které bylo provázeno řadou ústupků tehdejší moci a to do té míry, že jiná punková legenda E!E dokonce nahrála parodii Obyčejní poserové. HNF se ani nevyhnulo nařčení z podpory antisemitismu (zpětně také kvůli písni Zánik Izraele, kterou ale kapela nahrála pod názvem XIII. století.)

  ALBA
  The War (1986)
  Válka (1987)
  Obyčejní hrdinové (1987)
  Live in Brno + Live in Rockfest (?1987?)
  Hororový věk (?1987?)
  Live in Ostrava (?1988?)
  Dům na demolici (1988)
  Nová drakulomania (1988, znovu vyšlo 1995)
  Válečný území (výběrovka) (1991) text
  To svět se posral! (2015)

  Zpět na skupiny