E!E

 •    Jedna z legend českého punkrocku pocházející z Příbramy.E!E vznikly koncem osmdesátých let a vydaly celkem sedm ,,regulérních" alb, což není moc, ale hlavní je kvalita a ne kvantita. Alba jsou to poměrně vydařená a doufám, že nás brzy čeká další (ještě lepší :).
     Skupina měla původně 5 členů, poté (celkem nedávno) ,,jen" 4 (po odchodu zpěváka Bořivoje Řehoře) a dnes už skupinu zase tvoří 5 lidí: kytarista Petr Stawarz, basák Petr Mottl, druhý kytarista a zpěvák v jedné osobě Petr Bakalerov, samozřejmě bubeník Roman Vojtíšek a výše zmiňovaný navrátivší se zpěvák Bořivoj Řehoř.
     Pokud máte rádi pogo, pak rozhodně doporučuji navštívit koncerty, kde nikdy není nouze o návštěvnost (a tedy ani o zábavu ;)). Největším úspěchem pro skupinu byla bezpochyby předskokanská účast na koncertě Sex Pistols v pražské Sportovní hale, kde si daly na vystoupení obzláště záležet. Myslím si, že jim to hodně pomohlo při zviditelnění na domácí i zahraniční scéně.
     Pokud byste chtěli nějaké materiály (hlavně alba), pak to, myslím si, není větší problém. Zatím ve všech větších obchodech s hudbou jsem našel nejméně jedno album a ani ceny se kupodivu příliš neliší, takže směle do nakupování! I když je pravda, že oproti jiným punkovým skupinám byly ceny přece jen vyšší..
     No, vše důležité jsem snad o E!E napsal a rozebírání nějakých detailů by bylo nošením dříví do lesa, neboť toho naleznete na výše uvedeném odkazu dost a dost...

  ALBA
  Obyčejní poserové (1988)
  0001 (1992) text
  Poslouchej (1993) text
  Mrtvák (1995) text
  Deska (1996) text
  Děláme co můžem (1998) text
  Dvacet pe!ecek + bonus (2000)
  Lepší už to nebude (2006)
  2012 (2012)

  Zpět na skupiny