Čertůf punk

 •     Myslím, že se najde jen málo lidiček okolo punku, kteří by se s tímto jménem nesetkali. Horší to možná ale bude s informacemi. Skupina totiž nemá, jak by asi většina lidi čekala, vlastní stránky. Respektive oficiální info najdete zde, ale opravdu jen to info..
     Protože, jak jsem již předeslal, toho na netu o ČP moc není, budu vycházet z toho, co jsem našel. Takže, skupina pochází ze Svitav, vzniká v r. 1988 a to doslova u piva. (Setkal jsem se i s daty okolo 1985, ale jelikož v té době o sobě ještě nedává nijak vědět a ani nic nevydala, držme se data 1988.) Jak už to bývá, zpočátku to není moc velká sláva, ale s přibývajícími zkušenostmi a taky lepší aparaturou, co si budeme povídat :), se hudba a texty zlepšují a nakonec se z ní stává legenda českého punku (dodnes hrající) .
     Původní sestavu tvořili: Jiří Fiedler alias Fifi (zpěv), Robert Jokeš alias Čabas (baskytara), Blondýn (kytara), jen s bubeníkem byl menší problém, takže si jej kapela prostě půjčovala od různých skupin. V roce 1989 však přichází kytarista Ludwig, což vedlo k odchodu Blondýna a nutno dodat, že i zkušebny, která byla jeho. Nakonec je ale situace s přechodnými (půjčenými) bubeníky neúnosná a skupina hledá na inzerát trvalého - přichází Samba. Skupině ještě trvá pár měsíců, než se sehraje, ale v r. 1991 přichází první (tehdy ještě demo) Bordel v bordelu ..

  ALBA
  Bordel v bordelu - demo (1991)
  Stejnej bordel - LP, MC (1992)
  No Future (1994) - MC
  No Future/Stejnej bordel - už CD (1994)
  Stejnej bordel (1996) text
  No Future (1996) text
  Fucking world (1998) text
  Live (2004)

  Zpět na skupiny