Dnes má svátek:

Punkové kluby banner

  Koncerty a akce

Poslední novinky

 • Acidez - Welcome To The 3D Era

  Acidez - Welcome To The 3D Era

       (Oficiální text vydavatele:) Brněnské vydavatelství Voltage records vydalo další zářez, který se zapíše do street-punkové historie. Čvrtou řadovou desku právě vydávají mexičtí floutci z města Guadalajara. Hrdí následovníci The Exploited a The Casualties přináší mix street/punku a trashe v té nejvíce předvídatelné a nejúpřímější podobě. Jedenáct skladeb zpívaných jak v rodné španělštině, tak v angličtině. Celá deska je tematicky balena a obsahuje download kód, 3D brýle a obří, rozkládací plakát. Barevný vinyl. Deska je k dostání také jako digipack CD nebo ke stažení přes iTunes. Nový videoklip na Youtube . Desku objednávejte přes email info@voltagerecords.eu nebo již brzy na novém webu Voltage records ( www.voltagerecords.eu ) ACIDEZ v těchto dnech startují své měsíční turné po Evropě, které začíná v Rusku, a k vidění budou i v ČR na třech zastávkách - v Praze, Ostravě a Brně.
 • Festival ProTibet 2016

  Festival ProTibet 2016

       Situaci mezi Tibetem a Čínou, která jej už půl století s úspěchem okupuje, asi není třeba představovat. Možná vás ale překvapí, že i u nás se bude konat celý měsíc festival s názvem ProTibet, a v řadě měst po celé ČR! (Oficiální text pořadatele:) letošní ročník nabídne mnoho zajímavých akcí. Do České republiky přijede člen parlamentu tibetské exilové vlády, Bára Hrzánová se objeví v benefičním představení hry Hrdý Budžes a španělský malíř uvede svoji výstavu o sebeupalování s názvem Plameny v tichu. Na festivalu budete mít možnost navštívit cestovatelské přednášky, poslechnout si tibetské příběhy, zhlédnout zajímavé filmy s tibetskou tématikou. Výtěžek poputuje na podporu tibetských seniorů, konkrétně na zajištění jejich lékařské péče na nákup matrací a dalších kompenzačních pomůcek.
 • Elens č. 3/4 - Nové číslo punkového fanzinu

  Elens č. 3/4 - Nové číslo punkového fanzinu

       Oi! Čas kvapí jako voda, a tak je namístě přivítat mezi nově narozenými plátky té naší scény další kus, tentokrát dvojčíslo punkového fanzinu, Elens č. 3/4. Na sto šesti stranách tohoto vypečeného počinu najdeš komixy (Nico, xTombrosx, Ivet, Monty), články, reporty, křížovku o ceny, rozhovory (Rozpor, Kullervo, Mentálně narušená moucha, Anus, Dekasta, Stridor) a kopec recenzí kapel tuzemské i zahraniční scény. Určitě se je na co těšit! Zin je proveden v černobílé verzi a je zasazen do barevné lamino obálky. Všechny komixy a kresby uvnitř zinu jsou autorské. V případě zájmu si můžeš psát o Elens fanzin č.3/4 na adresu komiksmichael@seznam.cz . To samé platí i pro majitele dister. Piště, nějak se domluvíme.
 • Africká krev na našich rukou aneb mobilní zařízení v praxi (článek)

  Africká krev na našich rukou aneb mobilní zařízení v praxi (článek)

       V lednu 2016 zveřejnila Amnesty International, mezinárodní organizace zabývající se lidskými právy, zprávu s názvem "THIS IS WHAT WE DIE FOR": HUMAN RIGHTS ABUSES IN THE DEMOCRATIC REPUBLIC OF THE CONGO POWER THE GLOBAL TRADE IN COBALT (Pro tohle umíráme: porušování lidských práv v Demokratické republice Kongo pohání světový obchod s kobaltem). Informuje v ní o otřesných podmínkách těžby a následné distribuce kobaltu po celém světě. Kobalt je při tom nezbytným komponentem při výrobě řady mobilních zařízení, především baterií do většiny mobilních telefonů a tabletů. Díky tomu leží odpovědnost, vědomě či nevědomě, na nás všech. (Čtěte celý článek v sekci Svoboda ).