Dnes má svátek:

Punkové kluby banner

  Koncerty a akce

Poslední novinky

 • aktualitky/nvu.jpg

  N.V.Ú. - nové písně

       Československá punková legenda N.V.Ú. poměrně v tichosti vypouští do světa nové písně, zatím si můžete poslechnout Zlost, Party, Stíny a Bez starosti, a to vše na jejich Bandzone.
 • aktualitky/slobodna_europa2.png

  Slobodná Európa - nová sestava

       Slovenská punk'n'rollová stálice mírně mění sestavu - není třeba čekat razantní změny - a také mění managera, nově kluci spadají pod agenturu ProMusic, která zastupuje třeba Kollera. Po roce se tak vrací ke koncertování.
       Kapela sama o tom píše: ,,Laca Lučeniča, ktorý k nám pred dvomi rokmi nastúpil na uvoľnené miesto basgitaristu, sme sa rozhodli využiť radšej ako gitaristu, keďže už od roku 1992 sa práve ako gitarista podieľal na nahrávaní našich albumov a výrazne tak ovplyvnil zvuk kapely. Preto sme si povedali že by bola veľká škoda nezrealizovať to aj naživo, teraz keď už je stálym členom Slobodnej Európy. Myslím, že to veľmi pozitívne ovplyvní náš koncertný sound.“ hovorí Whisky. „Novú zostavu dopĺňa na basovú gitaru Rasťo Gore, známy svojim pôsobením v Davovej Psychóze, z čoho sa celá kapela veľmi tešíme a už aj prvé skúšky ukázali, že to bola naozaj výborná voľba."
       Komplet informace naleznete na jejich oficiální stránce.
 • aktualitky/kriticka_situace_1990.jpg

  Kritická situace - 2x LP

       Kritickou situaci jistě znají všichni fandové HC/punk scény, ba i mnozí další. Je to prostě legenda. Když kluci v r. 1996 dali kariéru k ledu (schválně nepíši, že by se rozpadli), nejedno oko zaplakalo. Ale umění včas odejít se také cení. Navíc v r. 2013 a 2014 nakonec došlo k trojitému probuzení ze zimního spánku, což znovu rozdmýchalo stále doutnající jiskru v řadě srdcí.
       V r. 2019 vzniklo CD Do ticha zazní výkřiky složené ze všech tří výše zmíněných koncertů (recenzi najdete i v historii níže zde), nicméně LP (vinyl) prožívá renesanci a CD prostě nedostačovalo. Navíc porevoluční LP od Kritické situace se dnes po bazarech prodávají za astronomické částky nezřídka přesahující 5000 Kč. Day After Records se proto strategicky rozhodlo vydat dvoj LP, které bude obsahovat debutové album z r. 1993 (Kritická situace) + čtyřpísňový singl Forgiveness (1996) + tři písně z legendární kompilačky Epidemie (1990).
       Co chtít víc? Jistě, nevadilo by si poslechnout na vinylu původní 2 dema, ale to už je asi jen zbožné přání skalního fanouška. DvojLP se sice bude rozesílat od 19. října, ale objednávat můžete již teď - 550 Kč + pošta (120/89 Kč) u Day After Records.
 • aktualitky/pva_25_let.jpg

  P.V.A. - 25 let (staronová deska)

       Plzeňská partička P.V.A. (Prasata Vyšší Autority) není až tak tak slavná jako její současníci Malomocnost a spol. a je to škoda, protože mají mnoho společného - především vydařené debutové album atexty, co mají co říci.
       P.V.A. asi trošku doplatila na (i z tehdejšího pohledu) tristní kvalitu zvuku nahrávky, která nesla stejné jméno jako celé seskupení, tj.Prasata Vyšší Autority. Při tom kluci hrát umí, zejména basák svého času na koncertech strčil do kapsy většinu souputníků. Následovalo další album, opět se zkratkou P.V.A., a to Poruchy Vitální Aktivity. Bylo mnohem vážnější a experimentálnější. Patrný je i odklon od surového punkového zvuku a některých jednoduchých textů jako byla píseň Pes mi pochcal botu. Do třetice ale kluci tradici s názvem alb porušili a desku pojmenovali Tvař se významně! (vyšla až v r. 2003). Hodně prostoru dostala basa a leckdo si může povšimnout příklonu ke SKA rytmům.
       Tolik krátký exkurz do historie. Skvělá zpráva přichází v červnu 2020, a to že si nyní můžete poslechnout původní debutové album po 25 letech v nesrovnatelně lepší kvalitě. Podle všeho se navíc nejedná o remaster, ale kluci (podobně jako Malomocnost) vše znovu nahráli, takže obzvláště pro nastupující teenage generaci jasná povinnost!
 • aktualitky/covid19.jpg

  Aktulání situace - Brněnec zrušen, Pod Parou si věří (update 26.5.)

       Asi každý, kdo žije na této planetě a nebyl v kómatu zaznamenal opatření kolem našeho nového "kamaráda" Covidu 19. I když se opatření dost uvolnila, někteří straší druhou vlnou apod., proto se nařízení neustále upravují a dolaďují. Koncem května to vypadá tak, že se nakonec povolí akce nejen do 300 lidí (původně bylo jen 100, pak 200). Uvidíme, třeba se to ještě zvedne - podle informaci z 26.5. by opravdu mělo dojít ke zvýšení počtu návštěvníků, a to na 500 (od 8. června) a 1000 (od 22. června). Pro subkulturní žánry jako jsou punk/ska/Oi! je to velmi pozitivní zpráva - kromě největších festivalů by to mohlo zachránit věšinu akcí. Brněnec byl přesto bohužel před několika dny zrušen, škoda - obvláště když kluci čekali až do poslední chvíle. Nevím, jestli limit 1000 lidí nestačí, nebo je to spíše logistické, ale příští rok by být měl - a to 26.6.2021, když se nám vlna nerátí. Zamrzí to tím víc, když Pod parou - což je mnohem komerčnější a větší festival - si zatím věří a zdá se, že bude. (Nejsem si jist jak, jestli nezvýší limit - obvykle tam bývá přes 5000 lidí, ale třeba se sázka na nejistotu vyplatí.)
       Každopádně jsem sekci Koncerty celou promazal a začnu na zelené louce, tj. budu do ní dávat jen akce, které by opravdu měly proběhnout, tím pádem jich tam bude zpočátku poskrovnu. (Samozřejmě 100% to nezaručí nikdo.) Zatím se na mě v tomto ohledu obrátil jen Cecek Records, snad se ostatní pořadatelé také rozhoupají.
 • aktualitky/kachna_a_zodiac.jpg

  Kachna a Zodiac - punkový šanson

       Jak jste si již mohli všimnout - novinkám, které masovějším webům uniknou, nebo pro ně nejsou dost dobré, se zde daří skvěle. Nejinak je tomu s Kachnou a Zodiacem - zajímavý projekt, na který jsem narazil na Bandzone slibuje spojení punku a šansonu, což jistě stojí minimálně za šanci. V minulosti spíše zněla (tehdy ještě) dvojice jako Radůza, ale nyní, po zmrtvýchvstání, lákají i na bicí, basu a punkovější pojetí. Nezbývá než jim popřát, ať se to povede, byl by to celkem svěží vítr v této oblasti.
 • aktualitky/jet8_chasing_the_high.jpg

  Jet8 - Chasing the High

       Přichází leden a s ním tradičně i vydání řady alb, protože pak máte aktuální CD po celý rok :-D.. A teď vážněji - kluci (a dívka) z hlavního města, kteří vystupují pod názvem Jet8 už hezkých 15 let, letos vydávají nové album. Křest proběhne/proběhl 31. ledna, samozřejmě v Praze - Rock Café. Deska se jmenuje Chasing the High a přebal můžete vidět na přiloženém obrázku. Najdete na něm 10 písní s průměrnou délkou cca 3 min, takže celek má kolem 32-33 minut. To není nejvíc, ale HC je holt rychlý žánr. Ano, Jet8 se posunují spíš do tvrdších rockových vod. To je dobrá zpráva pro milce HC, pro fandy SKA už méně. Skoro to vypadá, jako by SKA u nás pomale vymřelo. Dechy sice v písních zůstaly, ale jsou často na tolik upozaděny, že je to až škoda. Nový žánr SKA-HC se tedy nekoná. Texty jsou tradičně výhradně v angličtině, což je jistě výhoda pro prodej venku, ale velká škoda pro nás doma. Hudba je to kvalitní a s českými texty by to mohlo být hodně zajímavé. Takhle je ale v světě, zejména UK a USA, dost podobně znějících kapel. Uvidíme, jak si povedou v jejich konkurenci. Album si můžete koupit ke stažení snad na všech sociálních sítích.
 • aktualitky/reckless_kolaps.jpg

  Reckless - album Kolaps celé k poslechu

       Kladenská punk-rocková partička Reckless se na přelomu roků 2019 a 2020 rozhodla zveřejnit celé své poslední album s názvem Kolaps. Dle vlastních slov tak činí pro ty, kteří měli na Vánoce pod stromečkem "standardně nas****". K poslechu na Bandzone, tak si je užijte ;-).
 • aktualitky/ivan_kral_neuveritelny.jpg

  Neuvěřitelný Ivan Král (kniha)

       Ivan Král, asi jediný člověk, kterému se podařilo za minulého režimu odcestovat až do New Yorku a úspěšně se živit punk'n'rollem. A to nejen ledajakým - ale zahrál si i s Patti Smith, Iggym Popem, Davidem Bowiem aj. legendami, které stály u zrodu punku jako hudebního stylu. Je to autobiografie, takže punk je samozřejmě jen malou částí z celé knihy, dojde i na děctví a 90. léta, kdy se podílel např. na produkcích kapel jako Mňága a Žďorp a Lucie. Kniha vyšla poměrně v tichosti již v září 2019 a není problém ji sehnat v mnoha knihkupectvích, nejlevněji momentálně za cca 300 Kč + pošta.
 • aktualitky/sps_god_save.jpg

  SPS - God Save The President (vinyl)

      Kdo by neznal SPS? K 30. výročí 17. listopadu a sametové revoluce se kapely rozhodla pro vydání reedice svého 3. řadového alba - původně z r. 1995 - s názvem God Save The President. Tentokrát na vinylu, který můžete mít v limitované edici i v bílé barvě. Za vydání stojí Véva Records, Do Řady! a ANK. Deska je doplněna řadou fotek a také bonusovou skladbou. Jestli tedy patříte k těm, kterým bylo líto vyhodit starý gramec a teď se vám hodí, nebo si raděj po hipstersku koupíte předražený nový, černý vinyl může být váš za 400 Kč + pošta, za bílý si připlatíte 50 Kč. Ke koupi např. zde.
 • aktualitky/circus_problem.jpg

  Circus Problem - Kretén (nový klip)

       Pražská multižánrová partička, která mísí mimo jiné prvky rockové hudby a dechové sekce (nevím jak jinak to nazvat :-) - SKA to není a dance music, jak stojí na Bandzone, naštěstí také ne) právě vydává nový klip. (Dále oficiální text kapely:) ...lehce provokativní videoklip s názvem Kretén. Pojmenování není čistě náhodné. Záměrem je sdělit posluchačům, že je nutné nad věcmi přemýšlet (víc do hloubky), ale také ukázat, že nic není jen černé nebo bílé. Ke shlédnutí na Youtube.