HNF

 •    Hrdinové nové fronty jsou starší kapelou, která vznikla v roce 1985 a svoji činnost ukončila po šesti letech (1991), kdy členové založili novou skupinu XIII. století, která ovšem nemá s punkem co dočinění. (I tato skupina se již rozpadla (v roce 2002).)    Ale i tak se stačili HNF "zapsat do punkových dějin" jako jedna z průkopnických skupin punkové tvorby u nás, což potvrzuje i fakt, že byli vyhlášeni jako objev Rockfestu 1987.
     Skupinu tvořili: Petr Štěpán (zpěv a kytara), Leoš Kostelecký (basák, zpěv) a Pavel Štěpán (bubeník)... Tedy, jak vidíte, klasický základ punk-rockové skupiny - kytara, basovka, bubny.
  Nedostatkem jejich hudby však ani dnešní posluchač rozhodně trpět nebude, protože za dobu jejich krátkého působení vyšlo neuvěřitelných devět alb. Skupina se zaměřuje na typicky punková témata (zlo, ekologie, smrt, společnost atd...). Není tedy divu, že zůstává v oblibě a podvědomí lidí i po téměř 15ti letech.
     Na koncertě jsem bohužel nebyl a ani žádné materiály jsem v prodeji neviděl. Pokud jste, nebo byste chtěli být vyznavači této skupiny, nezbývá vám asi nic jiného, než podívat se na stránky distributorů punkového zboží jako např. PHR (Papagájův hlasatel records) nebo na příslušná internetová fóra (tím nenavádím :)) atd..

  ALBA
  The War (1986)
  Válka (1987)
  Obyčejní hrdinové (1987)
  Live in Brno + Live in Rockfest (?1987?)
  Hororový věk (?1987?)
  Live in Ostrava (?1988?)
  Dům na demolici (1988)
  Nová drakulomania (1988, znovu vyšlo 1995)
  Válečný území (výběrovka) (1991) text

  Zpět na skupiny